“Prometey” veic lielisku izrāvienu un uzvar Eirokausa pēdējās kārtas mačā

мАТЧ

“Prometey” – “Joventut Badalona” (Spānija) – 94:80 (27:27, 20:26, 11:18, 36:9).

7. februāris Eirokauss. 18. kārta Rīga (Latvija). "Arēna Rīga".

“Prometey”: Agada (14 + 7 piespēles), Klavels (24), Odiase (4), Mārčs (19 + 8 atl.b.), Bobrovs (0) – starta piecinieks; Balvins (6 + 12 atlēkušās bumbas), Ļipovijs (4), Kenedijs (0), Sanons (23), Sidorovs, kapteinis (0), Grejs (0).

“Joventut Badalona”: Evanss (17 + 6 piespēles), Felizs (4), Ružičs (11), Kuks (9 + 6 atlēkušās bumbas), Buskets (10 + 6 atlēkušās bumbas + 2 pārtvertas bumbas) – starta piecinieks; Krāgs (2), Tomičs (7), Vivess (4), Ribass (12), Brodzianskis (4).

“Prometey” un Spānijas “Joventut” ar maču "Arēnā Rīga" noslēdza savu Eirokausa regulāro sezonu. Pagājušajā sezonā, sekojot pirmā posma rezultātiem, komandas savas grupas turnīra tabulā ieņēma pirmās divas vietas. Šosezon nācās samierināties ar cīņu par ceturto vietu, kas dod mājas arēnas priekšrocības izslēgšanas spēļu pirmajā posmā.

Pretinieces maču iesāka spraigi, rādot ļoti kvalitatīvu basketbolu. Komandas pārmaiņus izvirzījās vadībā, turklāt Spānijas kluba spēlētāji pirmo divu minūšu laikā trāpīja uzreiz trīs  trīspunktniekus. Kas attiecas uz “Prometey”, tad Džans Klavels starta ceturtdaļā demonstrēja vienkārši neprātīgu efektivitāti - 13 punkti. “Titāniem” ceturtdaļas otrās puses sākumā izdevās lielisks izsgājiens, kam pateicoties "Prometey" pirmajā pārtraukumā bija vadībā. Bet vēlāk Pau Ribas ar savu tālo metienu panāca neizšķirtu 27: 27.

Efektīva un aizraujoša spēle turpinājās arī otrajā desmit minūšu segmentā. Tās sākumā “titāni” no tālās distances meta vienkārši izcili (Issufs Sanons un Oleksandrs Ļipovijs). Tas ļāva Ronena Ginzburga komandai atkal būt vadībā, tomēr atrauties no sāncenša neizdevās. "Joventut" lielajā pārtraukumā devās līderes statusā, turklāt ar divu bumbu starpību (53:47).

Trešā ceturtdaļa iesākās ar viesu komandas 6:0 izrāvienu – tas bija ja ne izšķirošs, tad ļoti nepatīkams brīdis. Abu komandu produktivitāte šajā ceturtdaļā strauji kritās, taču pat tik līdzīgā spēlē viesiem izdevās uzvarēt otro desmit minūšu segmentu pēc kārtas.

Noslēdzošajā ceturtdaļā "titāniem" nācās atspēlēt 13 punktus. "Prometey" to sāka ar 6:0 gājienu (Issuf Sanon guva 4 punktus).  35. minūtē Sanons ļoti laicīgi panāca neizšķirtu (76:76). Visas ceturtdaļas laikā Ronena Ginzburga basketbolisti demonstrēja vienkārši fantastisku aizsardzību: 10 spēles minūšu laikā sāncenši guva tikai 9 punktu. Šis brīdis arī palīdzēja viņiem izcīnīt tik nepieciešamo uzvaru ar nepieciešamo rezultātu - 94:80!

Tagad izslēgšanas spēļu pirmajā posmā "Prometey" būs mājas arēnas priekšrocības.