"Prometey" Eirokausa jauno sezonu sāk ar pārliecinošu uzvaru

"Прометей" - "Гамбург"

Basketbola komanda “Prometey” –“Towers Hamburg” (Vācija) – 97:77 (35:15, 19:27, 24:20, 19:15). 4. oktobris Eirokauss. 1. kārta. Rīga (Latvija). Arēna Rīga.

“Prometey”: Agada* (8), Lipovijs* (1), Rīds* (11). Kīns* (19 + 6 piespēles), Odiase* (8), Sidorovs (11), Mārčs (10), Tkačenko (7), Sanons (3), Balvins (8 + 6 atlēkušās bumbas), Bobrovs (11), Voinalovičs (0).

“Towers Hamburg”: Meisners* (4), Kings* (11 + 7 atlēkušās bumbas), Durhems* (15), Hjūzs* (11 + 6 atlēkušās bumbas). Dzieva* (1), Kristmas (9 + 7 atlēkušās bumbas), Gomess (10), Volfārfs-Botermans (7), Hinrihs (3 + 3 pārtvertas bumbas), Brauners (3), Krauze (3).

Ar maču pret “Hamburgas Towers” no Vācijas “Prometey” atklāja savu otro sezonu Eiropas kausā. Savā debijas sezonā “titāni” iekļuva sacensību pusfinālā, atkārtojot pirms desmit gadiem labāko Ukrainas klubu sasniegumu. Šogad "Prometey” ambīcijas ir augstākas. Eiropas eksperti “Prometey” uzskata par komandu, kas var uzvarēt turnīrā.

Pirmo mūsu komandas sāncensi nevar nosaukt par vienu no A grupas favorītiem, tāpēc tā bija parocīga pirmās spēles pretiniece, ņemot vērā to, ka daudzi mūsu komandas spēlētāji tikai nesen sākuši spēlēt kopā. Ievērības cienīga bija Oleksandra Ļipovija spēlēšana mājinieku starta pieciniekā. Spēlētājs starta pieciniekā bija pirmoreiz. “Prometey” iesāka spēli ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem. Hamburgas komanda ātri reaģēja, un laukumā sākās saturīgs basketbols. Neskatoties uz to mūsu komanda izskatījās daudz labāk nekā pretinieks. Pirmo piecu minūšu laikā mūsu amerikāņu aizsargi Devons Rīds un Kīns realizēja pa diviem tālmetieniem. Tas palīdzēja “titāniem” izvirzīties vadībā  ar +10, ko izdevās dubultot pirmās ceturtdaļas beigās– 35:15.

Noturēt tik augstu spēles līmeni visas 40 minūtes ir diezgan grūti, tāpēc otrais desmit minūšu posms aizritēja līdzvērtīgākā cīņā. Turklāt viesiem šajā ceturtdaļā izdevās būt vadībā. Aizejot pirmajā puslaikā “Prometey” bija komfortabls pārsvars– 54-42.

Pēc 15 minūšu atpūtas mūsu komanda uzlaboja savu spēli. Ja pirmajās 20 minūtēs pretinieki tika pie 10 uzbrukuma atlēkušajām bumbām, tad nākamo izdevās atvairīt tikai 29. minūtē. Turklāt “titāni” divpunktnieku precizitātes procentus noturēja virs 70%, bet trīspunktnieku nedaudz mazāk – 40%. Pirms noslēdzošās ceturtdaļas “Prometey” izvirzījās vadībā ar 16 punktu pārsvaru un bija izteikti kandidāti uz uzvaru.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā Ronena Ginzburga komanda atguva divdesmit punktu pārsvaru un pārliecinoši noveda maču līdz uzvarai – 97:77. Nākamo Eirokausa spēli mūsu komanda aizvadīs izbraukumā 10. oktobrī pret Turcijas “Bešiktas”.