"Prometey" svin uzvaru LEBL ceturtdaļfināla pirmajā spēlē

пР

"Prometey" - "Ogre" - 97:82 (20:20, 27:19, 28:21, 22:22). 30. marts Latvijas-Igaunijas basketbola līga Pafbet. Izslēgšanas spēles. 1/4 fināls. 1. mačs. Rīga (Latvija). "Olimpiskais centrs Rimi". 316 skatītāji.

"Prometey": Mārčs (18 + 9 atlēkušās + 4 piespēles + 2 pārtvertas bumbas), Lukašovs (11 + 4 piespēles), Kenedijs (9), Odiase (12), Bobrovs (2) - starta piecinieks; Klavels (9 + 4 piespēles), Balvins (15 + 9 atlēkušās bumbas), Tkačenko (11), Sidorovs, kapteinis (4 + 5 piespēles), Sanons (6).

"Ogre": Dārgais, kapteinis (6 + 6 piespēles), Mediss (9), Zēbergs (4), Misters (17 + 7 atlēkušās + 3 pārtvertas bumbas), Kulačkovskis (10) - starta piecinieks; Apsītis (9), Lastiņš (0), Kampuss (2), Korums (9), Diena (11), Jucikas (5), Atars (0).

Kā pēdējie cīņā par ceļazīmi uz Latvijas-Igaunijas līgas Pafbet pusfinālu iekļuva "Prometey" un Latvijas "Ogre". Dienu iepriekš visās trijās spēlēs spēcīgākas bija mājinieku komandas un tajā pašā laikā komandas ar lielāku pieredzi. Arī "titāni" šodien bija veiksmīgāki, gūstot uzvaru ar rezultātu 97:82 pār pretinieku, kas sērijā līdz divām uzvarām ļāva atklāt rezultātu - 1:0.

Mača ievadā "Ogre" izrādīja cienīgu pretestību Ukrainas klubam, pirmajā ceturtdaļā divas reizes izvirzoties vadībā ar 5 punktu pārsvaru. Šajā desmit minūšu posmā Ulda Švēdes komanda tikai nedaudz piekāpās "titāniem" aizsardzībā un bumbas piespēlēs (10 atlēkušās bumbas pret 12 un 3 piespēles pret 5), tā vietā pārspēja viņus precizitātē metienos no laukuma.

Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar neizšķirtu 20:20, un otrās ceturtdaļas pirmajās piecarpus minūtēs Ronena Ginzburga komanda noorganizēja brīnišķīgu 16:2 izrāvienu (šajā periodā Ivans Tkačenko guva 6 punktus). Atbildot uz to, "Ogrei" izdevās novērst totālu Ronena Ginzburga komandas pārsvaru. Kārlis Apsītis pirms lielā pārtraukuma guva punktus no distances, samazinot savas komandas deficītu līdz 8 punktiem (39:47).

Gandrīz visu trešo ceturtdaļu atstatums starp sāncenšiem bija aptuveni vienāds, un pirms pēdējā pārtraukuma Deniss Lukašovs un Ronalds Mārčs no perimetra izveidoja "Prometey" daudzmaz komfortablu "+15" (75: 60).

"Ogre" nepadevās un noslēdzošajā desmit minūšu segmentā kārtējo reizi samazināja rezultāta atšķirību, taču Lukašova 5 punkti pēc kārtas, šķiet, beidzot noņēma visus jautājumus par to, kurš svinēs uzvaru šajā spēlē.

3. aprīlī komandas aizvadīs otro maču sērijā, kurā mājinieku statuss piederēs "Ogrei".