“Prometey” Eirokausa 7.kārtā uzvar spēcīgo “Hapoel Tel Aviv”

Прометей - Хапоель

“Prometey” – ”Hapoel Tel Aviv” (Izraēla) – 99:89 (29:26, 19:23, 27:18, 23:22). 14. novembris Eirokauss. 7 kārta. Rīga (Latvija). “Arēna Rīga”.

“Prometey”: Agada* (8 + 7 piespēles + 6 atlēkušās bumbas), Odiase* (19), Rīds* (16), Sanons* (10), Balvins* (3 + 12 atlēkušās + 2 pārtvertas bumbas), Sidorovs, kapteinis (14 + 6 piespēles), Mārčs (14 + 5 piespēles + 6 atlēkušās + 3 pārtvertas bumbas), Bobrovs (2), Ļipovijs (12), Tkačenko (0).

“Hapoel Tel Aviv”: Munfords* (1 + 6 atlēkušās bumbas), Aleksandrs* (13 + 6 atlēkušās bumbas), Timora* (14 + 5 piespēles + 3 pārtvertas bumbas), Angola* (18), Hoards* (15 + 7 atlēkušās bumbas) ), Zalmansons (10), Brauns (15), Holands (3), Beni (0).

“Prometey” un Izraēlas “Hapoel” savā starpā atklāja Eirokausa 7. kārtas programmu A grupā. Visi Eirokausa dalībnieki nav veikuši pat pusi no regulārās sezonas, tomēr šodien “Prometey” bija ļoti svarīga spēle cīņā par vienu no ceļazīmēm uz izslēgšanas spēlēm. Turklāt no psiholoģiskā viedokļa tas bija ārkārtīgi nepieciešams, lai “titāni” redzētu, ka viņu zaudējumu sērija beidzas.

Mača divu pirmo minūšu laikā katra komanda guva pa diviem tālmetiniem. Visas sākuma ceturtdaļas garumā pretinieki diezgan veiksmīgi uzbruka no perimetra (55,6% precīzi metieni "Prometey" un 40% - "Hapoel"). Pateicoties tam, ceturtdaļa bija rezultatīva (kopā 55 punkti). Tā noslēdzās par labu “titāniem” – 29:26.

Otrajā ceturtdaļā komandu produktivitāte kritās. No vienas puses, pretinieki kļuva agresīvāki aizsardzībā, no otras puses, viņi netrāpīja daudz vieglu metienu. Tomēr "Prometey" saglabāja trīspunktnieku precizitāti lieliskā līmenī. Divi trīspunktu metieni pēc kārtas Iļijas Sidorova un Devona Rīda izpildījumā ceturtdaļas vidū ļāva “titāniem” izveidot nelielu 5 punktu pārākumu. Diemžēl mājiniekiem neizdevās to palielināt. Turklāt 35 sekundes pirms pārtraukuma Kails Aleksandrs panāca “Hapoel” vadību - 49:48. Ar šādu rezultātu noslēdzās spēles pirmais puslaiks.

Trešās ceturtdaļas pirmajās divās minūtēs Ronena Ginzburga komandai neizdevās trāpīt nevienu metienu. Tomēr vēlāk kārtējo reizi “titāniem” palīdzēja precīzi trīspunktu metieni: divi Oleksandra Ļipovija un Kaleba Agadas gūtie trīspunkti pēc kārtas izvirzīja “Prometey” vadībā (57:55). Ļipovijs šajā ceturtdaļā turpināja savu šāvēja sniegumu un viņa ceturtais tālmetiens atnesa “Prometey” “+8” pārsvaru, kas tika fiksēts pirms pēdējā pārtraukuma.

Noslēdzošo desmit minūšu posmu mūsējie nospēlēja lieliski spēles kontroles ziņā. “Titānu” sniegumā nebija paviršy segmentu. Visbeidzot mūsējie droši nospēlēja aizsardzībā ne tikai šajā ceturtdaļā, bet visā mačā. Rezultātā - pelnīta uzvara ar rezultātu 98:89.

22. novembrī “Prometey” aizvadīs vēl vienu svarīgu mājas maču. Sāncense būs itāļu “Reyer Venice”, kas, tāpat kā “titāni”, pirms šīs kārtas tika pie 2 uzvarām 6 mačos.