"Prometey" izcīna sarežģītu uzvaru pret "VEF Rīga", izvirzoties vadībā pusfināla sērijā

ЛЕБЛ

"Prometey" - "VEF Rīga" (Latvija) - 76:66 (19:17, 22:18, 20:14, 15:17). 10. aprīlis Latvijas-Igaunijas basketbola līga Pafbet. 1/2 fināls. 1. mačs. Rīga (Latvija). "Olimpiskais centrs Rimi". 543 skatītāji.

"Prometey": Mārčs (11 + 5 atlēkušās bumbas), Tkačenko (4), Lukašovs (2), Kenedijs (4 + 8 atlēkušās bumbas), Odiase (15) - starta piecinieks; Klavels (4 + 6 piespēles), Sanons (2), Sidorovs, kapteinis (15), Balvins (7 + 7 atlēkušās + 4 piespēles), Bobrovs (12).

"VEF Rīga" (Latvija): Bumeisters (1), Pipes (23 + 8 atl.b.), Vitingtons (12 + 8 atl.b. + 4 piespēles + 4 pārtvertas bumbas), Blūms (10), Barea (6 + 10 atl.b.) - starta piecinieks; Gulbis (14 + 9 atlēkušās bumbas), Pinnis (0), Putāns (0).

Latvijas-Igaunijas Pafbet līgas pusfinālā tikās  regulārās sezonas otrās un trešās vietas komandas - mūsu "Prometey" un "VEF Rīga". Šis pāris šķita konkurētspējīgāks par "Kalev/Cramo" - "Ventspils" - otro pusfināla pāri. Par to runāja arī pirmā spēle starp LEBL regulārā čempionāta uzvarētāju un Latvijas klubu, kur "Ventspils" visādā ziņā piekāpās Tallinas klubam.

Runājot par maču starp "titāniem" un "VEF Rīga", jau no pirmajām sekundēm uz "Olimpiskā centra Rimi" grīdas notika sīva cīņa. Tajā pašā laikā spēles sākumā komandas savus līdzjutējus neiepriecināja ar kvalitatīvu basketbolu (precizitātes procents no laukuma abām komandām bija 33), taču intrigas mačā bija tik daudz, cik līdzjutējiem bija vajadzīgs šajā izslēgšanas spēļu posmā.

"Titāni" pirmie mačā izveidoja nelielu pārsvaru (15:8), taču pretinieks to izlīdzināja ar diviem metieniem pēc kārtas no perimetra (Gulbis un Blūms). Pirms pārtraukuma signāla komandas apmainījās ar veiksmīgām tālmetienu ofensīvām, un pēdējā no tām - Sidorova izpildījumā - pirmajā ceturtdaļa noslēdzās ar "Prometey" uzvaru - 19:17.

Otrās ceturtdaļas sākumā Ronena Ginzburga komanda izvirzījās vadībā ar ievērojamu 11:0 izrāvienu, pirmo reizi mačā uzstādot savu pārsvaru pie divciparu skaitļa. Noteiktā ceturtdaļas punktā mūsējiem bija 15 punktu pārsvars, bet "VEF Rīga" izdevās divu minūšu izrāviens līdz lielajam pārtraukumam. Pretiniecei savu deficītu izdevās samazināt (35:41), un mačā atkal izveidojās intriga.

Jāņa Gailīša komanda ar to neapstājās un trešās ceturtdaļas vidū izlīdzināja rezultātu (45:45). Tomēr nākamo četru minūšu laikā "titāni" savu grozu nosargāja neskartu, kas ļāva pārsvaru atgriezt līdz "10+" atzīmei. Ļoti labu maču aizvadīja mūsu komandas kapteinis Sidorovs - 30 minūšu laikā 5 veiksmīgi trīspunktu mēģinājumi no 7.

Noslēdzošā desmit minūšu segmenta debijā "VEF Rīga" pietuvojās nedaudz tuvāk nominālajiem laukuma saimniekiem, taču "sarkanbaltsarkanie" nezaudēja kontroli pār spēli. Īstajos brīžos mūsu komandas spēlētāji lika pretiniekiem kļūdīties un uzreiz sodīja. Šādos izšķirošajos brīžos savu lomu nospēlēja "Prometey" augstā klase.

Rezultātā mūsējie izcīnīja uzvaru ar 76:66 un izvirzījās vadībā pusfināla sērijā. Šī posma otrā spēle notiks svētdien, 14. aprīlī. Mača sākums pulksten 19:00.

Detalizēta spēles statistika