"Prometey" izcīna sarežģītu izbraukuma uzvaru pār "Liepāja"

Пром

“Liepāja” (Latvija) – “Prometey” – 70:83 (23:21, 16:16, 20:26, 11:20)

28. februāris Latvijas-Igaunijas basketbola līga Pafbet (Latvija). "Olimpiskais centrs Liepāja". 900 skatītāju.

“Liepāja”: Avotiņš (7), Krūmiņš (11), Šulčs (5), Dubults (6 + 11 atlēkušās bumbas + 4 piespēles), Ķilps (17) – starta piecinieks; Miglinieks, kapteinis (9), Vītoļskis (0), Iļjiņš (2), Bajārs (6), Bērziņš (7), Soldatenoks (0), Visockis-Rubenis (0).

“Prometey”: Agada (6 + 7 piespēles + 6 atlēkušās bumbas), Klavels (20), Bobrovs (4), Kenedijs (4), Odiase (18) – starta piecinieks; Sanons (9 + 3 pārt.), Lukašovs (3 + 3 pārt.), Balvins (8), Tkačenko (7), Mārčs (4).

Ar izbraukuma spēli pret “Liepāja” “Prometey” pēc gandrīz divu nedēļu pārtraukuma atsākusi savu sniegumu Latvijas-Igaunijas līgā Pafbet. Pēc šādiem pārtraukumiem jebkurai komandai ir diezgan grūti atkal atrast vajadzīgo tempu un arī šodienas mačs nebija izņēmums "titāniem". Daudz augstāka "Prometey" klase, salīdzinot ar pretinieku, netika apšaubīta, taču Ronena Ginzburga komanda šajā spēlē neiztika bez grūtībām.

Maču spraigi iesāka viesi, jau no pirmajām sekundēm nodibinot savu pārsvaru. Taču pirmās ceturtdaļas beigās “Liepāja” spēlētāji guva punktus no 3 punktu zonas (3 veiksmīgi mēģinājumi no 6 pirmajās 10 minūtēs). Sākotnēji tas ļāva viņiem izlīdzināt rezultātu un pēc tam doties pirmajā pārtraukumā līdera statusā.

Otrās ceturtdaļas vidū "Prometey" atguva vadību, taču tikai uz īsu brīdi. Pirms garā pārtraukuma diezgan sarežģītus punktus guva “Liepāja” spēlētājs Ķilps, pēc kura komandas devās 15 minūšu pārtraukumā ar Latvijas kluba pārsvaru ar vienu bumbu - 39:37.

Cīņa uz laukuma turpinājās arī mača otrajā pusē. Pirms noslēdzošās ceturtdaļas "Prometey" pēc Denisa Lukašova trīspunktnieka fiksēja nelielu 4 punktu pātākumu (63:59).

Pēc Tai Odiase veiksmīgajām darbībām pēdējā ceturtdaļā "Prometey" pārsvars pirmo reizi mačā sasniedza "10+" atzīmi (72:61), pēc kā bija skaidrs, ka "titāni" izcīnīs savu 22. uzvaru čempionātā.

Rezultātā mūsējie izcīnīja uzvaru ar 83:70, un jau sestdien, 2. martā, to gaida grūts mačs pret "VEF Rīga".