Centrālajā LEBL nedēļas mačā "Prometey" zaudē "VEF Rīga"

Одіасе Таі

“VEF Rīga”  –  “Prometey” – 83:76 (26:29, 15:10, 16:19, 26:18). 2.marts Latvijas-Igaunijas basketbola līga Pafbet. Rīga (Latvija). "Olimpiskais centrs Rimi". 839 skatītāji.

“VEF Rīga”: Bumeisters (3), Pīps (21), Bertāns, kapteinis (10), Vitingtons (18 + 7 atl.b.), Gulbis (10 + 7 atl.) – starta piecinieks; Lotijs (15 + 4 piespēles), Pinnis (6), Blūms (0).

“Prometey”: Ļipovijs (3 + 3 pārtvertas bumbas), Klavels (5 + 4 piespēles), Lukašovs (3 + 4 piespēles), Kenedijs (8), Odiase (6) – starta piecinieks; Sanons (8), Agada (10), Balvins (10 + 7 atlēkušās bumbas), Tkačenko (3), Mārčs (20), Bobrovs (0).

Latvijas-Igaunijas līgas nedēļas centrālais mačš starp "VEF Rīga" un "Prometey" - savdabīgs Rīgas derbijs. Abu komandu līdzjutēji piepildīja "Olimpiskā centra Rimi"  tribīnes un aizvadīja intriģējošu un līdzvērtīgu maču.

Sākuma ceturtdaļa izvērtās ārkārtīgi rezultatīva: pirmo 4 minūšu laikā komandas kopā guva 27 punktus, bet nākamajās 6 minūtēs – par 1 punktu vairāk. Tajā pašā laikā "VEF Rīga" pārsvarā bija vadībā. Mājinieku komandas spēlētāji demonstrēja diezgan labu trīspunktu metienu procentu. Tomēr Issufa Sanona otrais trīspunktnieks pēc kārtas mačā 10. minūtē izvirzīja “titānus” priekšā un kopumā ļāva uzvarēt ceturtdaļu. Abas komandas demonstrēja ļoti kvalitatīvu basketbolu.

Otrajā ceturtdaļā pretinieku produktivitāte strauji kritās.  "VEF Rīga" bija nedaudz labāka par "sarkanbaltajiem" un garajā pārtraukumā devās ar viena iemetiena pārsvaru - 41:39.

Konkurētspējīgs basketbols turpinājās arī spēles otrajā pusē. Mača 30 minūšu laikā nevienai no pretiniecēm neizdevās atrauties vairāk par 5 punktiem. Pēdējā pārtraukumā "titāni" devās līderu statusā, tomēr ar nominālu pārsvaru - 58:57.

Izšķirošā 10 minūšu segmenta sākumā 8 punktus savai komandai guva «VEF Rīga» spēlētājs Aizeks Lotijs. Ar Lotija palīdzību Latvijas klubs izveidoja nelielu 8 punktu pārsvaru un ar to iegāja ceturtdaļas pēdējās piecās minūtēs.

Tik līdzvērtīgā spēlē "sarkanbaltajiem" tā bija diezgan izšķiroša punktu starpība. Maču "titāni" centās glābt ar tālmetieniem uzbrukumā un "presingu" aizsardzībā. Tiesa, no ārpus perimetra kļūdījās Deniss Lukašovs un Issufs Sanons, tā vietā pretinieki izšķirošajās minūtēs darbojās lieliski.

"Prometey" zaudēja ar 76:83. Tagad mūsējiem jākoncentrējas uz Eirokausa izslēgšanas spēlēm: 6. martā "Arēnā Rīga" tie uzņems Grieķijas "Aris".