Līderu mačā (Ukrainas augstākā līga) "Prometey" uzvar "Sambir"

68101

“Sambir” – “Prometey” – 68:101 (19:24, 16:27, 14:28, 19:22). 19. novembris. Ukrainas čempionāta augstākā līga. 11 kārta. Ļvova. PS "Halychyna"

“Prometey”: Kļimovs (13 punkti + 6 piespēles), Maksims Bezima (10), Kļevzuņiks (17), Mikita Bezima (11 + 12 atlēkušās bumbas), Klebans (27 + 7 atlēkušās + 3 pārtvertas bumbas) – starta piecinieks; Petrenko (5), Holovčiks, kapteinis, (5), Bubļiks (6), Lihojs (2), Pirohovs (3), Trikoļenko (2).

Ukrainas čempionāta pirmās tūres pēdējā spēļu diena starp Augstākās līgas komandām sākās ar  turnīra centrālo maču “Sambir” – “Prometey”.

Kopumā spēle attaisnoja visas līdzjutēju cerības. Neskatoties uz agro sākumu, pretinieki jau no pirmajām sekundēm demonstrēja dinamisku un kvalitatīvu basketbolu. Šādā spēlē "titāni" tomēr bija labāki. Pateicoties tās diviem eisiem, pirmās ceturtdaļas vidū un otrās debijā tika sasniegts pirmais vairāk vai mazāk komfortablais 14 punktu pārsvars (35:21). Dmitro Klebans un Deniss Kļevzuņiks 13 spēles minūtēs katrs guva 11 punktus. Dmitro Klebans vienlīdz veiksmīgi uzbruka sāncenša stīpai gan no divu punktu zonas, gan no tālās distances. Pirms lielā pārtraukuma Dmitro kopā ar komandas biedriem savu pārsvaru palielināja vēl par diviem punktiem – 51:35.

Trešās ceturtdaļas pirmajās minūtēs varenais Oleksandra Paščenko komandas gājiens 20:2 novērsa visus jautājumus par uzvarētāju ne tikai šajā mačā, bet arī visā pirmajā tūrē.
Beigu rezultāts 101:68 “Prometey” labā liecināja par viņu dominanci uz laukuma.

Dmitro Klebans aizvadīja pārsteidzošu maču: 27 punkti (5 no 6 trīspunktu metieniem) un 37 efektivitātes koeficienta punkti. Mikitas Bezimas kontā double-double: 12 punkti + 12 atlēkušās bumbas.