"Ptometey" izcīna ļoti svarīgu uzvaru Eirokausa mačā pret “Hapoel Tel Aviv”

ПромХапо

“Hapoel Tel Aviv” (Izraēla) –  “Prometey” – 105:113 (22:29, 30:27, 30:25, 23:32). 24. janvāris Eirokauss. 16. kārta Belgrada (Serbija). "Aleksander Nikolic Hall".

“Hapoel Tel Aviv”: Munfords (19 + 6 atlēkušās bumbas), Timora (8), Aleksandrs (8), Ginats (14), Angola (24 + 8 atl.) – starta piecinieks; Zalmansons (7), Kamingss (12 + 4 piespēles + 3 pārtvertas bumbas), Velss (13 + 3 pārtvertas bumbas), Beni (0),

“Prometey”: Agada (19 + 7 atlēkušās bumbas + 6 piespēles + 3 pārtvertas bumbas), Ļipovijs (11 + 5 atlēkušās bumbas + 3 pārtvertas bumbas), Klavels (19), Kenedijs (8), Odiase (9) – starta piecinieks: Sidorovs, kapteinis (0), Mārčs (27), Sanons (4), Tkačenko (0), Balvins (16 + 6 atlēkušās bumbas), Grejs (0).

Eirokausa regulārās sezonas finiša taisnē lielākajai daļai A grupas komandu katrs mačs ir kā izslēgšanas spēles. To pilnībā varētu attiecināt uz šodienas maču starp Izraēlas "Hapoel Tel Aviv" un mūsu "Prometey" - abām komandām ļoti bija nepieciešama uzvara.

Spēlē starp sāncenšiem vajadzēja būt ļoti vienlīdzīgai. Šis mačs pilnībā attaisnoja visas cerības. Pirmo piecu minūšu laikā abas komandas pārmaiņus  izvirzījās vadībā. Ronalds Mārčs 7. minūti noslēdza ar trīspunktnieku, pēc kura "Prometey" pārākums sasniedza 7 punktus (19:12). Pretiniece atbildēja ar 8:0 izgājienu, bet pēdējo vārdu šajā ceturtdaļā teica "titāni". Mārčs trāpīja vēl divus trīspunktniekus, bet pēc tam Issufs Sanons veica divus izcilus individuālos metienus - 29:22 Ukrainas kluba labā pēc 20 spēles minūtēm.

"Hapoel" tikai divu minūšu laikā pēc otrās ceturtdaļas sākuma pilnībā izlīdzināja rezultātu (33:33). Kalebs Agada veiksmīgi cīnījās šajā sarežģītajā brīdī uz pretinieka borta, un pēc tam Oleksandrs Ļipovijs ātrā atrāvienā padeva bumbu Džanam Klavelam. Nedaudz vēlāk Mārčs ar savu ceturto tālmetienu pēc kārtas atgrieza "Prometey" 7 punktu pārsvaru.

Pirms lielā pārtraukuma "Hapoel" samazināja savu atpalicību, un jau pēc pārtraukuma pēc ilgas pauzes izvirzījās vadībā. Izraēlas klubs ievērojami uzlaboja tālmetienu procentu. "Hapoel" pelnīti uzvarēja trešo ceturtdaļu, tomēr pirms pēdējās ceturtdaļas tās pārsvars bija tikai par vienu punktu (82:81).

“Prometey” pēdējo ceturtdaļu aizvadīja savā labā, iegūstot pilnīgu pārsvaru uz laukuma. Visa komanda bija kā viens vesels un bija pat grūti kādu izcelt – katrs laukumā izgājis spēlētājs izskatījās izcili.

"Prometey" uzvarēja ar 105:113. Nākamā panākuma gadījumā Itālijas pilsētā Venēcijā (mačs tiks aizvadīts 30. janvārī) "titāni" nodrošinās sev dalību izslēgšanas spēlēs vienu kārtu līdz regulārās sezonas beigām.