"Prometey" uzvar “Cedevita Olimpija” un ierindojas 5.vietā Eirokausa A grupā

Прометей - Цедевіта

Basketbola komanda  “Cedevita Olimpija” (Slovēnija) –“Prometey” – 83:90 (26:18, 19:29, 20:25, 18:18).

25. oktobris BKT Eirokauss. 4 kārta. Ļubļana (Slovēnija). Arēna “Stozice”.

Cedevita Olimpija: Kobss* (0), Blažičs* (15), Stjuarts* (17), Matkovičs* (18 + 9 atlēkušās bumbas), Sovs* (6), Prepeličs (16 + 11 piespēles), Džounss (6 + 9). atlēkušās bumbas), Glāss (0), Scuka (2), Šaškovs (3).

“Prometey”: Agada* (6), Kellijs* (9 + 7 atlēkušās bumbas), Lipovojs* (8), Kīns* (12 + 7 piespēles + 4 pārtvertas bumbas, Odiase* (9), Sidorovs (3), Mārčs ( 20), Bobrovs (2), Balvins (11 + 13 atlēkušās bumbas), Tkačenko (10), Petrovs (0).

Spēlē Slovēnijas galvaspilsētā Ļubļanā starp vietējo “Cedevita Olimpija” un mūsu “Prometey” noslēdza Eirokausa 4. kārtas programmu A grupā. Iepriekšējās dienas maču rezultāti pasliktināja situāciju visās turnīra kopvērtējuma daļās. Šī iemesla dēļ šodienas mačs bija izšķirošs abiem pretiniekiem.

“Prometey” šajā spēlē bija jāiztiek bez Devona Rīda un Isufa Sanona. Savukārt laukuma saimnieki pirms mača sastāvu papildināja ar pieredzējušo Slovēnijas izlases spēlētāju Klemenu Prepeliču.

Sākuma ceturtdaļā “Cedevita Olimpija” izvirzījās vadībā. Pirmo desmit minūšu beigās Slovēnijas komandas pārsvars sasniedza 9 punktus (24:15) un pirmajā pārtraukumā viņi devās kā ceturtdaļas uzvarētāji. Pretinieku debitants Prepeličs savai komandai palīdzēja ar 5 punktiem un 3 rezultatīvām piespēlēm. Komandas trīspunktnieku realizēto metienu procents bija nedaudz mazāks par 70. Prometejam bija tikai 25.

Otrās ceturtdaļas vidū mūsu piecinieks ar Ondreju Balvinu un Tai Odiase samazināja pretinieku pārsavru līdz vienai bumbai. – 29:32. Vēl pēc divām minūtēm Ronalds Mārčs izpildīja divus precīzus soda metienus, Ukrainas klubs beidzot atguva vadību. Garajā pārtraukumā komandas devās ar “Prometey” pārsvaru – 47:45.

Mūsējie sāka agresīvāk darboties aizsardzībā un 25.minūtē pēc Oleksandra Ļipovija ātras rezultatīvas piespēles “titānu” handikaps sasniedza divciparu skaitli – 61:51.

32.minūtē pēc Prepeliča 11. rezultatīvas piespēles starp komandām bija tikai vienas bumbas – 72:70 “Prometey” labā.

Izšķirošajā brīdī “titāniem” izdevās precīzi metieni no perimetra. Tas ļāva Ronena Ginzburga komandai atrauties no sāncenša. Līdz ar to “Prometey” aizveda maču līdz uzvarai, kas ar  ļāva pakāpties uz 5.vietu A grupā – 2-2.

1. novembrī Rīgā mūsējie uzņems grupas līdervienību “Parīzes Basketball” no Francijas.