"Prometey" izcīna panākumu pirmajā izbraukuma mačā

Кейла Лебл

Basketbola komanda “Keila Coolbet” (Keila, Igaunija) –“Prometey” – 74:89 (11:16, 15:23, 25:21, 23:29).

6. oktobris Latvijas-Igaunijas basketbola līga Pafbet.

Keila (Igaunija). Arēna “Tervisekeskus”. 388 skatītāji.

“Keila Coolbet”: Džonsons* (10 + 4 piespēles + 3 pārtvertas bumbas), Kasemets* (14 + 3 piespēles), Miroņenko* (8), Saks* (9), Majstorovičs* (16 + 9 atl.b.), Tamkivi (0) , Pahvs (1), Zunda (16 + 10 atlēkušās bumbas), Lipasārs (0), Sengbusčs (0), Kalmuss (0).

“Prometey”: Agada* (9 + 3 pārtvertas bumbas), Lipovijs* (12 + 8 atlēkušās bumbas), Kīns* (8), Tkačenko* (3), Balvins* (7), Odiase (100, Sidorovs (16), Mārčs (0 + 3 piespēles), Kellijs (9 + 8 atlēkušās bumbas), Bobrovs (15), Voinalovičs (0).

Pirmo izbraukuma spēli “Prometey” aizvadīja mazāk nekā 48 stundas pēc Eirokausa spēles ar Vācijas komandu “Hamburgas Towers”. Šis fakts liecināja, ka šodienas mačā Keilā lielāko spēles laiku iegūs spēlētāji, kuriem trešdien bija mazāk spēles minūšu, un otrādi, dažiem spēlētājiem treneru kolektīvs vienkārši dos vairāk atpūtas. Mūsu komandas sastāvā notika amerikāņa Rašarda Kellija debija.

Kellijs izgāja uz laukuma spēles piektajā minūtē, kad abām komandām bija grūti ieiet spēlē. Jāatzīmē, ka līdz double-double šajā spēlē basketbolistam pietrūka tikai 1 punkts un 1 atlēkusī bumba. Pirmais punkts tika gūts otrajā minūtē, kad Ondrejs Balvins realizēja tikai otro metienu spēlē. Ceturtdaļas vidū abas komandas kopā guva tikai 10 punktus (7:3 “Prometey” labā), tobrīd bija ārkārtīgi zems metienu procents no spēles. Tomēr šajā komponentā un kopumā “Prometey” izskatījās labāk par pretinieku. Mūsējie, pieliekot lielas pūles, ceturtdaļu pabeidz ar 16:11 savā labā.

Pēc pirmā pārtraukuma “Keila Coolbet” izrādīja pieklājīgu pretestību, bet pirms spēles pirmā puslaika beigām, pateicoties lieliskajam Oleksandra Ļipovija, Iljas Sidorova un Vjačeslava Bobrova sniegumam, “Ptometey” panāca krietnu izrāvienu 15:5.

Pēc lielā pārtraukuma Keilas basketbolisti saņēmās (12:4 viņu labā pēc trim trešās ceturtdaļas minūtēm) un atgrieza mačā intrigu. Igaunijas klubs uzvarēja trešo ceturtdaļu, bet “Prometey” tāpat bija galvenais pretendents uz uzvaru mačā – 60:51 “titānu” labā.

Noslēdzošajā ceturtdaļā “Prometey” pilnībā kontrolēja spēles gaitu un pārliecinoši noveda to līdz uzvarai– 89:74. Mūsu komandai ir trīs dienas, lai sagatavotos svarīgajai Eirokausa izbraukuma spēlei ar Turcijas “Bešiktas”.